KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229299
nr 1522 9299
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 13x17 cm, yttermått inklusive ram: 27x31 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:03:25
700 kr
1.400 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman